Різнобарвна світлодіодна стрічка RGB, як і багато світлодіодних стрічк, являє собою плату на самоклеючій основі, яка включає в себе SMD діоди, розмір яких 5х5мм. У цьому діоді розташовані 3 кристали: червоний, синій та зелений, у поєднанні які видають білий колір (але білий виходить не завжди чистим, залежно від якості стрічки).
Схема підключення RGB стрічки: до низьковольтного виходу блоку живлення підключається контролер відповідно до плюсу і мінусу. А потім до контролера підключається світлодіодна стрічка, до відповідних клем. Тут від контролера до стрічки йде 4 дроти: 3 з них керують кольорами:
- червоним (R)
- зеленим (G)
- синім (B)
- останній є спільним харчуванням.
До контролера RGB – стрічки подається напруга від блоку живлення. Сам контролер має кнопки (регулятори) для налаштування параметрів світіння світлодіодної стрічки.
Схема підключення RGB – стрічки представлена у вигляді:
Підсилювач для багатобарвної світлодіодної стрічки має дві клемні колодки: «Вхід» – «Input» (4 контакти) та «Вихід» – «Output» (6 контактів). До входу підсилювача підключаються чотири дроти від попередньої світлодіодної стрічки, по цих дротах передається сигнал управління від контролера, але вхід підсилювача споживає незначний струм управління колірними каналами. До виходу також підключаються чотири дроти вже наступної світлодіодної стрічки, а також два дроти від ще одного блоку живлення, за рахунок якого власне посилюється керуючий сигнал.
Через першу стрічку протікає номінальний її струм, а підживлення енергії для другої та наступних стрічок здійснюються від другого та наступних блоків живлення відповідно, посилюючи керуючий сигнал, який надходить з одного загального контролера. Контролер у своїй не перевантажується і синхронно управляється з одного пульта. Єдине, треба постаратися не переплутати дроти та контакти. Input(+), Input-R, Input-G, Input-B – відповідно контакти для загального виведення (маси), червоного, зеленого та синього колірних каналів першої стрічки, яка підключена безпосередньо до RGB-контролеру. "Power(+)" і "Power(-)" - це "плюс" і "мінус", що надходять від другого (або наступного) блоку живлення, за рахунок якого виконується посилення струму для кожного колірного каналу. "Output(+)", "Output-R", "Output-G", "Output-B" – відповідно контакти для загального виведення, червоного, зеленого та синього колірних каналів другої (або наступної стрічки), для якої підсилювач посилює сигнал управління. Ось і вся премудрість. Насправді все набагато простіше, ніж начебто. Звичайно, послідовність розташування та позначення роз'ємів на клемних колодках підсилювача в залежності від його моделі можуть трохи відрізнятися від описаних вище. Але зазвичай виробники всі позначення роблять інтуїтивно зрозумілими. Головне уважно придивитися і нічого не переплутати.